Zapytania ofertowe        BezpieczneKajaki.pl        Rehabilitacja

  (+48) 668 354 482

Wycieczki jednodniowe


pexels photo 267403

Przykładowe zajęcia

 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z jednodniowych atrakcji Borów Tucholskich oraz naszego ośrodka! Proponujemy 4-6 godzin wspólnej zabawy, zakończonej wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek:

WYCIECZKA DO KOPALNI - 1 godzina

PARK LINOWY

Park Linowy Piła-Młyn to doskonała zabawa, aktywny wypoczynek i przygoda oraz przypływ adrenaliny dostępny dla każdego bez względu na wiek czy sprawność  fizyczną.  Uczniowie mają okazję przełamać własne słabości, uwierzyć w swoje umiejętności i skorzystać z naszych atrakcji w  przepięknych okolicznościach przyrody. 

Park Linowy został otwarty 30 marca 2013 r. Stanowi dwie pętle: małą (dla dzieci - 15 przeszkód) i dużą (15 przeszkód).

POSZUKIWACZE 

Zaczynamy od poznania mapy i kompasu oraz wyznaczania kierunków świata. Całą grupę dzielimy na dwie lub więcej drużyn (w zależności od liczby uczestników) i rozpoczynamy podchody. Do komunikacji używamy walkie-talkie. Cała gra polega na pracy zespołowej. Poruszamy się po trasie wyznaczonej na mapie, rozwiązujemy zadania sportowe, sprawnościowe i przyrodnicze i zdobywamy punkty. Za zdobyte punkty grupa otrzymuje klucze do skarbu. Podchody kończą się szukaniem grupy przeciwników. 

Po podchodach uczestnicy otrzymują klucze do skarbu. Aby zdobyć mapę, należy ją wykupić naszymi monetami znalezionymi wykrywaczami metali. Mapa zawiera szyfry, które uczniowie odczytają dopiero, jeśli zamienią się w archeologów i wykopią wskazówki. Teraz można wyruszyć na poszukiwanie skarbu. Na zakończenie wszyscy zbierają się przy ognisku.

SZKOŁA PRZETRWANIA 

Szkoła przetrwania to posmakowanie samodzielności, umiejętności radzenia sobie w terenie i przetrwania w polowych warunkach. Uczestników dzielimy na grupy. Uczniowie poznają podstawowe węzły, dowiadują się, jak wybudować w lesie schronienie (tipi i szałas), bezpiecznie rozpalić ognisko i przyrządzić na nim traperską grzankę. W lesie uczą się posługiwania się kompasem i mapą, marszu na azymut, odczytywania znaków topograficznych. Instruktorzy przekazują podstawy pierwszej pomocy w warunkach domowych i polowych: wzywanie pomocy, reanimacja, pozycja bezpieczna i opatrywanie ran. Na zakończenie ognisko i wymiana wrażeń między grupami.

INDIAŃSKA PRZYGODA

Jest to propozycja skierowana do tych, którzy marzyli zawsze o byciu Indianinem. Uczestnicy wycieczki tworzą na terenie ośrodka miasteczko indiańskie. Animatorzy w formie zabawy przedstawiają życie i kulturę Indian:

- malują twarze w indiańskie wzory;

- ubierają pióropusze;

- uczą się strzelać z indiańskiego łuku;

- budują namiot tipi;

- uczestniczą w grach i wszelkiego rodzaju animacjach;

- tworzenie totemu.

SURVIVAL

Survival to przeżycie, przygoda i zabawa, ale przede wszystkim nauka odpowiedzialności i zdobywanie nowych doświadczeń. To sztuka radzenia sobie w trudnych sytuacjach , a w szczególności proste zasady, które mogą uratować życie. Podczas wycieczki młodzież  w praktyce poznaje główne elementy survivalu, nauczy się współpracować w zespole oraz przeżyje doskonałą przygodę na łonie natury. W towarzystwie instruktorów młodzież będzie miała możliwość:

- wyprawy do lasu,

- nauki budowania schronienia i obozowiska,

- zdobywania pożywienia,

- rozpalania ogniska

- przejścia przez park linowy,

- budowy tratwy z testowaniem jej wyporności.


Wróć to listy
Zapytaj o więcej
pexels photo 267403